There are no translations available.
„Seeds for the Future” to międzynarodowy konkurs firmy Huawei, którego celem jest wyłonienie najzdolniejszych talentów wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy warunków edukacji w zakresie nowych technologii.

W konkursie uczestniczą uczelnie techniczne zaproszone przez organizatora. Każda spośród uczeni technicznych uczestniczących w konkursie wybiera jednego laureata.
Do konkursu mogą przystąpić studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów realizowanych zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, a także studenci studiów podyplomowych oraz doktoranckich na kierunkach ścisłych z zakresu następujących nauk technicznych: telekomunikacja, informatyka i elektronika. Każdy student, który przystąpi do konkursu, ma za zadanie opracować pracę pisemną na jeden z tematów zaproponowanych w danym roku przez organizatora konkursu.
Nagroda
Laureaci konkursu (12 studentów) wyjadą na dwutygodniowe warsztaty złożone z części kulturoznawczej w Pekinie oraz technologicznej prowadzonej przez doświadczonych ekspertów Huawei w siedzibie głównej firmy w Shenzhen. Termin wyjazdu to 14-27 sierpnia 2016 r. Nagroda jest w całości pokrywana przez Huawei.
Laureaci konkursu
Tematy zaproponowane przez Huawei w roku 2016:
- Program Operacyjny Polska Cyfrowa – szanse i wyzwania.
- Rola i znaczenie cyberbezpieczeństwa w Polsce.
- Jak działać przeciw wykluczeniu cyfrowemu w Polsce?
- Czy Polska jest gotowa do budowania Smart City?
- Jak innowacje mogą przyczynić się do wzrostu konkurencyjności Polski?
Komisja konkursowa w dniu 17 czerwca 2016 roku w składzie mgr inż. Paweł Kubczak , dr inż. Olgierd Stankiewicz, dr inż. Piotr Remlein, dr hab. inż. Piotr Zwierzykowski wyłoniła laureata konkursu. Laureatem konkursu student studiów II stopnia Elektroniki i Telekomunikacji został Pan mgr inż. Piotr Wegenerowski.
Nagrodzona praca stanowiła próbę odpowiedzi na pytanie „Czy Polska jest gotowa do budowania Smart City?
Tematy zaproponowane przez Huawei w roku 2015:
- Rozwój technologii LTE (przyszłość 5G)
- Optymalizacja sieci, eliminacja wykluczenia cyfrowego FTTX
- Cyber Security - Bezpieczeństwo w sieci teleinformatycznej
- Europejska Agenda 2020 – możliwości eliminacji wykluczenia cyfrowego
- Rozwiązania transmisyjne wielkich prędkości – 400G i więcej
- Big Data w środowisko ICT – potencjał biznesowy
- Usługi sieciowe w roku 2020, analiza istniejących i przyszłych technologii
Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr hab. inż. Grzegorza Danilewicza, prof. PP wyłoniła laureata konkursu, którym została Pani Katarzyna Wesołowska. Nagrodzona praca pt. „Usługi sieciowe w roku 2020, analiza istniejących i przyszłych technologii” czyli kilka słów o małych komórkach” dotyczyła tematu „Usługi sieciowe w roku 2020, analiza istniejących i przyszłych technologii”
Regulamin konkursu w załączonym pliku.