Wydział Elektroniki i Telekomunikacji

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydział > Akademia Sieci Cisco

Akademia Sieci Cisco

Drukuj

Akademii Sieci Cisco

W ramach wydziału Elektroniki i Telekomunikacji prowadzone są autoryzowane szkolenia ze zbioru kursów Akademii Sieci Cisco firmy Cisco Systems.

Firma Cisco Systems, współpracując z instytucjami rządowymi i edukacyjnymi na całym świecie, podjęła konkretne działania zmierzające do złagodzenia niedoboru specjalistów ds. sieci. W 1997 roku Wdrożono specjalny program edukacyjny - Cisco Networking Academy Program (CNAP), którego celem jest upowszechnianie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z sieciami komputerowymi.

Program został podzielnony na 7 semestrów. Podczas pierwszych 4 semestrów uczestnicy programu CNAP przyswajają wiedzę i zdobywają doświadczenie niezbędne do uzyskania świadectwa Cisco Certified Network Associate (CCNA) . Natomiast kolejne 3 semestry nauki pozwalają na przygotowanie do egzaminów Cisco Certified Network Professional (CCNP). Najwyższy poziom certyfiktów zawodowych Cisco repreznetują certyfikaty Cisco Certified Internetworking Expert (CCIE), które na razie nie są objęte programem akademii sieciowych.

Szkolenia w ramach programu CNAP cieszą się ogromnym powodzeniem. Ponad 10000 ośrodków edukacyjnych w 152 krajach kształci obecnie ponad 469 tys. przyszłych specjalistów.

Obecna rewolucja internetowa powoduje zmiany w sposobach i metodach kształcenia. Zdobywanie wiedzy nie może się dziś obejść bez dostępu do informacji zawartej w Internecie.

Program nauczania Cisco Networking Academy odzwierciedla bieżące trendy i prowadzony jest przez instytucje edukacyjne. Wiedza jest przekazywana przez stosowanie różnych technik nauczania. Obok tradycyjnych wykładów i zajęć klasowych są przewidziane liczne zajęcia laboratoryjne z możliwością rozwiązywania realnych problemów oraz cały zestaw środków i narzędzi internetowo-multimedialnych do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Program akademii sieciowej Cisco jest stale i na bieżąco aktualizowany w trosce o przekazywanie wiedzy odpowiadającej aktualnemu stanowi techniki. Jednocześnie program zakłada stałe kontakty pomiędzy Cisco a akademiami prowadzącymi zajęcia kursowe. Taka dwustronna komunikacja pozwala na uaktualnianie programu w zależności od potrzeb odbiorców i wymagań rynku pracy.

 

Oferta:

Akademia Sieci Cisco prowadzi następujące szkolenia:

 • CCNA (4 semestry) – czas trwania szkolenia to około 6 miesięcy,
 • CCNP (3 semestry) – czas trwania szkolenia to około 10 miesięcy,
 • CCNA Security (1 semestr) – czas trwania szkolenia to około 3 miesiące.

Przewidujemy także możliwość zorganizowania dowolnego szkolenia na zamówienie określonej firmy bądź instytucji.

Szkolenia odbywają się w następujących trybach:

 • dziennym – zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00,
 • wieczorowym – zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 21:00,
 • weekendowym – zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.

Rodzaje grup:

 • grupa z wykładami – w tej grupie realizowane są wykłady oraz laboratoria przewidziane w programie Cisco Networking Academy,
 • grupa bez wykładów – w tej grupie realizowane są wyłącznie zajęcia laboratoryjne przewidziane w programie Cisco Networking Academy.

Posiadamy także nowoczesne laboratoria wyposażone w sprzęt firmy Cisco: przełączniki serii 2960, 3560,  routery serii 2801, 2811 oraz 2911, punkty dostępowe Aironet serii 1200, kontrolery WLAN.

Informacje kontaktowe:

Akademia Sieci Cisco
Ul. Polanka 3
60-965 Poznań

 

Maciej Sobieraj

Administrator Akademii Sieci CISCO

e-mail: cnaadmin@et.put.poznan.pl
www.cna.et.put.poznan.pl

Tel. 61 665 3909
Fax 61 647 5861

 

 

Poprawiony: czwartek, 21 czerwca 2012 10:48  

Szukaj

Ogłoszenia


Research Guide - Faculty of Electronics and Telecommunications


RSS